سه شنبه 8 فروردين 1396

تدوین دستورالعمل نحوه محاسبه بدهی دولت به بانک‌ها
بیت کوین در بورس تهران/ بلاک چین تکنولوژی رایج نگهداری اطلاعات در آینده
وصول مطالبات بانک‌ها، کلیدِ قفل تولید و اشتغال کشور

بورس کالای ایران امروز شاهد عرضه 42 هزار و 495 تن انواع محصولات کشاورزی است.

رئیس کل بیمه مرکزی در اولین بازدید نوروزی خود از واحد فناوری اطلاعات و ارتباطات بیمه مرکزی بر اهمیت و اولویت حوزه فناوری اطلاعات و بهره‌گیری از ابزارهای آن در توسعه صنعت بیمه تاکید کرد.

شاخص کل بورس و اوراق بهادار تهران امروز دوشنبه ۲۰ واحد رشد کرد و در رقم ۷۷ هزار و ۵۲۳ واحد قرار گرفت. 

قیمت انواع سکه و ارز در بازار تهران بدون تغییر نسبت به روز گذشته ثابت ماند و آرامش نوروزی بر بازار حاکم است.

براساس کنوانسیون رویه‌های گمرکی موسوم به «کیوتو» هر یک از کشورهای عضو متعهد به ساده و هماهنگ کردن روش‌های گمرکی هستند و به این منظور از ضابطه‌ها و استانداردهای توصیه شده در ضمائم آن پیروی کنند.

معاون اقتصادی وزیر امور اقتصادی و دارایی اعلام کرد: براساس آمار مقدماتی حساب‌های ملی که در رابطه با سه ماهه نخست و دوم سال 95 توسط بانک مرکزی اعلام شده، می‌توان گفت بیشتر بخش‌های اقتصادی کشور از رکود خارج شده‌اند.

مدیرکل بدهی‌های وزارت اقتصاد با اعلام تدوین دستورالعمل نحوه محاسبه بدهی دولت به بانک‌ها و ارسال پیش‌نویس آن به دولت، از اولویت‌بندی تسویه بدهی‌های دولت خبر داد.

ورود رسمی بین کوین به بورس تهران با حضور یک شرکت سوئدی در ایران و قبول سپرده‌های بیت کوینی و تبدیل به ریال برای سرمایه‌گذاری در بورس تهران کلید خورد و همچنین کارشناسان ایرانی معتقد هستند، بلاک چین تکنولوژی رایج نگهداری اطلاعات در آینده خواهد بود.

موضوع حرام یا حلال بودن نحوه عملیات بانکی از ابتدای تاسیس بانک در ایران مطرح بوده و یکی از دلایل استقبال کم رنگ مردم به بانک‌های نخستین استقراضی و شاهی، عدم اطمینان به حلیت فعالیت بانکی در آنها بوده است.

بانک مرکزی نرخ تبادلی ۳۹ ارز را برای امروز (دوشنبه هفتم فروردین ماه) اعلام کرد که براساس نرخ 28 ارز از جمله یورو و پوند انگلیس نسبت به روز گذشته افزایش و نرخ 6 ارز دیگر از جمله دلار آمریکا کاهش یافت؛ همچنین نرخ 5 ارز دیگر نیز ثابت ماند.

دبیرکل کانون بانک‌ها و موسسات اعتباری خصوصی کشور گفت: وصول مطالبات معوق بانک‌ها عاملی برای رونق دوباره تولید و اشتغال کشور و تحقق شعار سال ۱۳۹۶ است.

وزارت امور خارجه بیانیه اقدام متقابل جمهوری اسلامی ایران برای تحریم شرکت های آمریکایی که در جنایات رژیم صهیونیستی، پشتیبانی از تروریسم و مشارکت در سرکوب مردم منطقه نقش داشته‌اند را منتشر کرد.

شاخص کل بورس و اوراق بهادار تهران دردومین روز کاری سال ۹۶ با ۱۷ واحد رشد تا ارتفاع ۷۷ هزار و ۵۰۲ واحد افزایش یافت.

وزیر تعاون، کار و رفاه با تشریح روند طی شده برای تعیین دستمزد کارگران در دوره فعالیت دولت تدبیر و امید، گفت: اولین نشست دولت در سال ۹۶ با برنامه‌های اشتغال آغاز می‌شود.

انواع سکه در بازار ارز و سکه امروز تهران، آرامش نسبی را تجربه کرد. همچنین در این بازار دلار آمریکا با کاهش ۳ تومانی به قیمت ۳۷۶۳ تومان معامله شد.

از
نرخ لحظه ای سکه و ارز
سکه بهار آزادی 1,179,000
سکه امامی 1,205,200
نیم سکه 691,000
ربع سکه 371,000
سکه گرمی 243,000
دلار 3,764
یورو 4,136
درهم 1,061
پوند 4,776
کرون 425
بیشتر 
 

  logo-samandehi