سه شنبه 28 دی 1395

اخبار بورس و بیمه
با ادامه سبزپوشی شاخص کل فرابورس و رشد 3.5 واحدی آن، در پایان معاملات امروز آیفکس در ارتفاع 835 واحدی ایستاد.
شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات امروز با افزایش ۱۹۶ واحد بر روی رقم ۷۹ هزار و ۲۸۰ واحد متوقف شد.

مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) از افزایش 42 درصدی ورود سرمایه گذاران خارجی و ۵ برابر شدن ارزش معاملات آنها خبر داد و گفت:‌در دوره برجام 264 سرمایه گذار خارجی کد سهامداری خود را از شرکت سپرده گذاری دریافت کرده اند.

یک کارشناس بازار سرمایه با اشاره به ورود نقدینگی به تالار شیشه ای گفت: حدود چهار ماه دیگر انتخابات حساس ریاست جمهوری در کشور برگزار خواهد شد و این مهم توانسته مجددا همانند سال‌های گذشته باعث امیدواری به بورس شود و کور سوی امیدی به بازار تزریق کند.

سازمان بورس و اوراق بهادار خواستار دریافت اطلاعات همه شرکت‌ها و مجموعه‌های فعال اقتصادی شد و اعلام کرد: در صورت عدم ارسال اطلاعات مجازات هایی نظیر خودداری از ثبت شرکت ها، توقیف حساب های بانکی و جریمه نقدی تا 250 میلیون تومان  اعمال می شود.

حجم معاملات آتی سکه طی روز گذشته در بورس کالای ایران به ۳۱ هزار و ۶۲ قرارداد رسید.

نشست «معرفی بازار شرکت‌های کوچک و متوسط» با حضور مسئولان بازار سرمایه برگزار شد و این مسئله که راه‌اندازی بازار SME می‌تواند فصل جدیدی در مسیر فعالیت شرکت‌های کارگزاری و حسابرسان معتمد سازمان بورس باشد یکی از محورهای مباحث قرار گرفت.

بررسی معاملات روز گذشته قرارداد اختیار سکه در بورس کالا بیانگر آن است که در معاملات اختیار خرید اسفند ۲۶۸ قرارداد و همچنین در اختیار فروش این سررسید ۸۹ قرارداد منعقد شد.

شاخص کل فرابورس امروز 5 واحد رشد را تجربه کرد و با سبزپوشی در ارتفاع 832 واحدی ایستاد.

سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات)، اسامی بزرگترین شرکت‌های بورسی و فرابورسی از نظر تعداد سهامدار را معرفی کرد.

شاخص کل بورس در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه به رشد ۱۰ واحدی بسنده کرد.

بازارهای بورس آسیا در روز دوشنبه در حالی افت کردند که بورس نیکی ژاپن به دلیل تقویت ارزش ین، بیشترین افت را در این میان داشت.

از ابتدای امسال تا نیمه دی بالغ بر 16 هزار و 398 میلیارد ریال سهم دولتی در بورس، فرابورس و مزایده فروخته شده است.

مدیر بیمه های کشتی، هواپیما و حمل کالای بیمه ایران با بیان اینکه بیمه نامه صادر شده برای هواپیمای جدید خریداری شده کامل ترین پوشش های بیمه ای را در بر می‌گیرد، اعلام کرد: تمامی هواپیماهای جدید خریداری شده توسط شرکت ملی هواپیمایی (هما) توسط این شرکت بیمه خواهد شد.

138 میلیون و 63 هزار ورقه به ارزش بیش از 2 هزار و 15 میلیارد ریال امروز در بازارهای فرابورس نقل‌ و انتقال یافت که این حجم از معاملات در 19 هزار و 394 نوبت دادوستد صورت گرفت.
شاخص کل بورس در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه ۱۹۷ واحد رشد کرد و به ارتفاع ۷۹ هزار واحد رسید.

سالنامه آماری صنعت بیمه ویژه سال ۱۳۹۴ منتشر شد که بر این اساس حق‌بیمه‌های تولیدی از 208 هزار و 600 میلیارد ریال در سال 1393 با 9.5 درصد رشد به 228 هزار و 400 میلیارد ریال درسال 1394 رسید.

این روزها معاملات آتی سکه در شرایطی دنبال می‌شود که سررسید دیماه امسال جای خود را به قرارداد تحویل آبان ۹۶ داده است؛ همچنین دیروز در آماری قابل قبول ۴۰ هزار و ۸۹۲ قرارداد آتی سکه در بورس کالا منعقد شد.

با تصویب نمایندگان مجلس شورای اسلامی، اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه که شغل خود را از دست می دهند تحت پوشش بیمه بیکاری قرار بگیرند.

رییس سازمان بورس در جمع فعالین حقوقی بازار سرمایه به آنها توصیه کرد که هرچه زودتر صندوق‌های بازارگردانی را راه‌اندازی کنند.

انتها123456
از
نرخ لحظه ای سکه و ارز
سکه بهار آزادی 1,155,000
سکه امامی 1,186,000
نیم سکه 602,000
ربع سکه 319,000
سکه گرمی 205,000
دلار 3,862
یورو 4,295
درهم 1,098
پوند 4,833
کرون 437
بیشتر 
 

  logo-samandehi