چهارشنبه 3 خرداد 1396

اخبار اقتصاد کلان

وزیر اقتصاد با اعلام تحقق ۹۷ درصدی درآمد پیش بینی شده مالیاتی دولت در سال گذشته، نقشه راه و برنامه سازمان مالیاتی در سال جاری را ترسیم کرد.

رییس کل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران از تصویب نهایی آیین نامه حاکمیت شرکتی در موسسات بیمه در جلسه اخیر شورای عالی بیمه خبر داد.

مرکز پژوهش‌های مجلس اقدامات لازم برای بهبود رتبه ایران در گزارش سال 2018 انجام کسب و کار بانک جهانی را تشریح کرد.

قیمت دلار آزاد امروز سه شنبه در بازار تهران با افزایش ۲۲ تومانی به ۳۷۵۸ تومان رسید؛ در عین حال هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید نیز یک میلیون و ۲۱۲ هزار تومان فروخته می‌شود.

سازمان خصوصی سازی ضمن ابراز رضایتمندی از همکاری مناسب سیستم بانکی با سامانه سهام عدالت، عملکرد بانک مرکزی و بانک‌های عامل را در این خصوص مثبت اعلام و از این بابت اظهار قدردانی کرد.

سخنگوی دولت گفت: دولت قصد برداشت پول از صندوق توسعه ملی ندارد بلکه قصد دارد از محل آن ۱.۵ میلیارد دلار تسهیلات اعطا کند.

گمرک ایران به منظور توسعه ارتباطات با کشورهای همسایه و در ادامه روند الکترونیکی شدن مبادلات، تبادل الکترونیکی اطلاعات با ارمنستان را کلید زد.

نمایندگان مجلس کلیات لایحه اعطای تسهیلات از صندوق توسعه ملی برای ایجاد اشتغال در روستاها با اولویت مناطق کمتر توسعه یافته عشایری و مرزی را تصویب کردند.

مرکز آمار ایران نرخ تورم روستایی کشور در اردیبهشت ماه سال جاری را با نیم درصد افزایش نسبت به ماه قبل 8.1 درصد و تورم نقطه به نقطه را نیز 11.8 درصد اعلام کرد.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: سازمان بین‌المللی شفافیت رتبه ایران در جهان را از 170 کشور، 132 اعلام کرد و این یعنی در اواخر صف قرار داریم.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام از عرضه ۲۰ هزار تن گوشت مرغ منجمد و روزانه ۲ تا ۳ هزار لاشه گوشت گوسفندی تنظیم بازاری در ماه رمضان خبر داد.

رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: تاسیس تشکل صادرکنندگان اقدامی غلط و غیرمنطقی است زیرا یک حوزه باید یک پرچمدار داشته باشد.

مدیر کل دفتر مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت، امسال فهرست اقلام وارداتی را که دارای تولید داخلی مشابه ‌هستند، احصاء و ممنوعیت ثبت سفارش این کالاها را به مراجع ذی صلاح ارسال کرد.

رییس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، از نشست فردا چهارشنبه این کمیسیون با مسئولان وزارت کشاورزی برای تنظیم بازار ماه مبارک رمضان خبر داد.

سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی 9 میلیارد و 381 میلیون ریال کالاهای قاچاق فاقد استاندارد و مجوزهای مصرف به وزن 83 تن در استان‌های هرمزگان، خراسان رضوی، گیلان، خراسان جنوبی و کردستان امحاء شد.

رییس کل سازمان مالیاتی با اعلام برنامه‌های مالیاتی برای حمایت از صادرکنندگان، رقم فرار مالیاتی را بین ۱۳ تا ۱۵ هزار میلیارد تومان اعلام کرد و گفت:‌ تراکنش‌های مشکوک بانکی برای اخذ مالیات شناسایی می‌شوند.

کارشناس ارشد بازار کار و کارآفرینی با تشریخ ۲۴ اولویت اصلی و مهم در بازار کار ایران گفت: تدوین اطلس کسب و کار و فرهنگ ملی مشاغل در کنار اصلاح شیوه پرداخت یارانه‌ها و تعیین یکی از وزارتخانه‌ها به عنوان فرمانده بازار کار کشور؛ از مهم‌ترین مسائل پیش روی دولت در ۴ سال آینده است.

گمرک ایران از پیش اظهاری ارزش با کمک گمرک الکترونیک خبر داد.

رئیس سازمان ملی بهره وری از ارائه تکنیک های ارتقای بهره وری به بانک ها خبر داد.

مرکز آمار ایران نرخ تورم اردیبهشت ماه را 7.1 درصد و تورم نقطه به نقطه را 9.6 درصد اعلام کرد.
انتها123456
از
نرخ لحظه ای سکه و ارز
سکه بهار آزادی 1,183,000
سکه امامی 1,205,950
نیم سکه 651,000
ربع سکه 372,000
سکه گرمی 256,000
دلار 3,753
یورو 4,234
درهم 1,038
پوند 4,873
کرون 434
بیشتر 
 

  logo-samandehi