دو شنبه 2 اسفند 1395

اخبار بین المللی

صدراعظم آلمان اعلام کرد که ارزش یورو برای کشورش بسیار پایین است اما برلین اختیاری برای رسیدگی به این مشکل ندارد چون سیاست های پولی توسط بانک مرکزی اروپا تعیین می شود.

یک زن برای نخستین بار در عربستان به عنوان مدیر عامل بورس انتخاب شد.

نرخ های پایین بهره در سال 2016 نسبت به سال قبل از آن به بانک های بزرگ بیشتری در اروپا آسیب زد اما با توجه به افزایش هزینه های استقراض که از آمریکا به این منطقه سرایت کرده می تواند بزودی اتفاق بدتری را هم رقم بزند.

وزیر امور مالیاتی دانمارک و هیات همراه با وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان دیدار و گفتگو کرد.

بلومبرگ در گزارشی با اشاره به تلاش کشورهای اروپایی برای افزایش روابط تجاری با ایران، به تمایل شرکت های سوئدی برای عقد قراردادهای جدید با ایران پرداخته است.

بیشتر بازارهای بورس آسیا در روز چهارشنبه به دنبال اظهارات رییس بانک مرکزی آمریکا و همچنین اوج‌گیری شاخص بورس وال استریت، رشد کردند؛ در حالیکه طلا کمی ارزان شد.

بازارهای بورس آسیا روز سه‌شنبه در آستانه اظهارات رییس بانک مرکزی آمریکا در کنگره این کشور افت کردند؛ در حالیکه طلای جهانی هم تحت تأثیر همین اتفاق گران شد.

سنگاپور برای نخستین بار اجازه فروش شرکت های تأمین مالی غیر بانکی به خارجی ها را صادر کرد.

یورو با وجود افزایش رشد اقتصادی اروپا به لطف تزریق نقدینگی از سوی بانک مرکزی این منطقه و همچنین تقویت صادرات به دلیل تضعیف این پول، مشکل‌سازترین ارز جهانی در سال 2017 خواهد بود.

بازارهای بورس آسیا در روز دوشنبه به دنبال اظهارات دلگرم کننده دونالد ترامپ در دیدار با نخست وزیر ژاپن، رشد کردند؛ در حالیکه قیمت جهانی طلا به دلیل تقویت دلار، سقوط کرد.

نیروی کار آسیا رضایت کمتری از شرایط شغلی خود نسبت به متوسط جهانی دارند.

وزیر اقتصاد فرانسه با رد موضع گیری آمریکا نسبت به مازاد تجارت آلمان، از بزرگترین اقتصاد اروپا خواست سرمایه گذاری های خود را افزایش دهد.

کشورهای چین، ژاپن و هند با دارا بودن یک چهارم تولید ناخالص ملی جهان، به دلیل اجرای سیاست های بنیادی اقتصادی، آزمون سختی در پیش دارند.

مؤسس مجمع جهانی اقتصاد با اشاره به افزایش احساسات ضد جهانی شدن گفت: مردم دنیا به سمت نوعی بحران هویت حرکت می کنند که منجر به برخی از تحولات سیاسی در سراسر دنیا شده است.

سرکنسول ایران در هنگ کنگ معتقد است که این منطقه می تواند از طریق صادرات بیشتر تخصص و سرمایه به ایران، به تقویت روابط دو جانبه بپردازد.

شاخص بورس وال استریت آمریکا روز جمعه رکورد زد و به بالاترین سطح خود رسید.

کارشناسان پیش‌بینی کرده‌اند که افزایش قیمت مصرف کنندگان در انگلیس بعد از رشد 1.9 درصدی در ماه ژانویه، تا پایان سال میلادی ادامه داشته باشد.

اتحادیه جهانی سفرهای تجاری (GBTA) اعلام کرد که دستور اجرایی دونالد ترامپ برای جلوگیری از ورود مهاجران به آمریکا در مدت یک هفته 185 میلیون دلار برای صنعت سفر تجاری این کشور هزینه در بر داشته است.

یک دیپلمات روس با اشاره به مذاکرات ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا گفت: چشم‌انداز جدیدی برای توسعه همکاری‌های ایران و روسیه ایجاد شده است.

آلمان در قالب برنامه خود برای بازگرداندن شمش های طلایی که در طی دوران جنگ سرد در خارج از کشور نگهداری می کرد، ۳۰۰ تن طلای خود را به طور کامل از آمریکا خارج کرد.

انتها123456
از
نرخ لحظه ای سکه و ارز
سکه بهار آزادی 1,168,000
سکه امامی 1,189,000
نیم سکه 641,000
ربع سکه 345,000
سکه گرمی 217,000
دلار 3,793
یورو 4,114
درهم 1,055
پوند 4,810
کرون 429
بیشتر 
 

  logo-samandehi