شنبه 6 خرداد 1396

اخبار ششمین همايش بانكداري الكترونيك

رئیس پژوهشکده پولی و بانکی ضمن تشریح دستاوردهای ششمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظامهای پرداخت بر ضرورت وضع قوانین برای کسب و کارهای نوظهور از جمله فین تک ها تاکید کرد.

عضو هیات مدیره و قائم مقام مدیرعامل بانک ملت وجود یک نظام هویت دیجیتال به صورت متمرکز و با یک متولی واحد را برای نظام بانکی ضروری دانست.

مشاور معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی تاکید کرد که امروزه در دنیا هویت دیجیتال به واقعیتی اجتناب ناپذیر تبدیل شده و نه تنها بانک ها بلکه به طور کلی به سمت دیجیتالی شدن رفته است.

عضو کمیته فقهی بانک مرکزی گفت:‌ اصل پدیده تامین مالی جمعی با منطقه اسلام سازگاری دارد.

مدیر گروه بانکداری اسلامی پژوهشکده پولی و بانکی گفت: اکنون در حوزه تامین مالی اقتصاد مشارکتی با مشکل دسترسی مواجه هستیم.

مدیرعامل بانک ملت اظهارداشت: این بانک آماده است تا با شرکت های فین‌تک شریک شود و برای توسعه آنها سرمایه‌گذاری کند.

یک کارشناس بانکداری الکترونیک با اشاره به پیش‌بینی‌های نهادهای مختلف گفت: در سال 2017 پیش‌بینی می‌شود که یک میلیارد دلار در زمینه بیت‌کوین‌ها سرمایه‌گذاری صورت بگیرد.

مدیرعامل بانک صنعت و معدن گفت: 5 بانک توسعه ای در دوران رکود اقتصادی با وجود داشتن کم‌تر از ۱۰ درصد سپرده‌های بانکی، بیش از ۲۵ درصد از کل تسهیلات نظام بانکی را در اختیار فعالان اقتصادی قرار داده‌اند.

مدیر اداره نظام های پرداخت بانک مرکزی از پرداخت یارانه 1500 میلیارد تومانی بانک ها به شرکت های پرداخت خبر داد و گفت: اگر یارانه بانک ها نباشد امکان فعالیت شرکت های پرداخت وجود ندارد.

شرکت کارت اعتباری ایران کیش دو مجموعه کتاب "من زمین را دوست دارم " را در ششمین همایش بانکداری الکترونیک رونمایی کرد.

مدیر گروه پولی و ارزی پژوهشکده پولی و بانکی گفت: با وجود اینکه بیت‌کوین‌ها در حال تبدیل شدن به کلاسی از دارایی‌ها هستند اما نوسان آنها بالاست.

مدیر برنامه‌ریزی و امور پایش عملکرد شرکت ملی انفورماتیک با اشاره به اینکه فین‌تک تنها محدود به بانکداری نیست، گفت: فین‌تک حوزه های دیگر مانند بیمه، بورس، مدیریت دارایی و غیره را نیز دربرمی‌گیرد.

مدیرکل فناوری اطلاعات و ارتباطات بانک مرکزی حمایت دولت از فین‌تک ها را بسیار پرهزینه دانست و گفت: برخی فین تک ها چند ده میلیون تومان درآمد دارند این درحالی است که کسی از آنها تاکنون حمایتی نکرده است.

مدیرعامل شاپرک خواستار ساماندهی تراکنش های خُرد شد و گفت: یک رقابت ناسالم از چند سال پیش در بحث کارمزدها در صنعت پرداخت ایجاد شده است.

مدرس و ارزیاب رسمی ITIL و Cobit گفت: سیستم بانکی باید با بانکداری جدید تطبیق پیدا کند، در غیر اینصورت باید جایگزین شود.

مدیر ارشد سابق ریسک شرکت ویزای اروپا الزامات، چالش‌ها و فرصت‌های پیوستن سیستم بانکی ایران به شبکه کارت‌های اعتباری بین‌المللی را تشریح کرد.

مدیرعامل شرکت خدمات انفورماتیک گفت: تحقق جایگاه نخست برای اقتصاد ایران در منطقه و به عنوان مثال در حوزه بانکداری الکترونیکی با تعریف شاخص‌های دقیق و قابل اندازه‌گیری میسر است.

مدیرعامل شرکت ملی انفورماتیک بر ضرورت حرکت بانکها به سمت مسئولیت اجتماعی تاکید کرد و گفت: از سال 90 تعدادی از بانکهای داخلی گامهایی در این مسیر برداشته اند.

رییس پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی با تاکید بر تغییر نقش شعب بانک‌ها در آینده، از انجام ۱۰۰ میلیون تراکنش بانکی در روز خبر داد.

مدیرکل فناوری اطلاعات بانک مرکزی با اعلام عملیاتی شدن حذف فیزیکی لاشه چک در ۲۴ هزار شعبه بانکی در قالب طرح چکاوک افزود: از سال آینده چک الکترونیکی وارد بازار می‌شود.

1234
از
نرخ لحظه ای سکه و ارز
سکه بهار آزادی 1,179,000
سکه امامی 1,205,450
نیم سکه 649,000
ربع سکه 370,500
سکه گرمی 254,500
دلار 3,743
یورو 4,227
درهم 1,035
پوند 4,832
کرون 433
بیشتر 
 

  logo-samandehi