شنبه 7 اسفند 1395

اخبار اقتصاد کلان

بانک مرکزی از افزایش 4.5 درصدی نرخ تورم تولیدکننده در دوازده ماهه منتهی به بهمن ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.

حجم و ارزش معاملات آتی سکه در بورس کالای ایران طی هفته گذشته به ترتیب روی ارقام ۲۸ هزار و ۸۷۴ قرارداد و ارزش ۳ هزار و ۹۷۱ میلیارد ریال قرار گرفت.

معاون اول رییس جمهور خواستار تشدید نظارت‌ها بر قیمت کالاها در بازار شد و گفت: گروه‌های بازرسی با نظارت دقیق مانع از تضییع حقوق مردم شوند.

مدیریت امور ارتباط با مشتریان و خدمات الکترونیک سپرده‌گذاری مرکزی در هفته گذشته بیش از ۱۷۴۰ میلیارد و ۷۲۷ میلیون ریال انواع سود به ۱۵۷۶ سرمایه‌گذار پرداخت کرد.
شاخص کل (هم­وزن) بورس تهران از ابتدای سال تا چهارم اسفندماه جاری 18.5 درصد رشد داشته است.

قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در بازار امروز تهران با 8800 تومان افزایش یک میلیون و 206 هزار تومان فروخته می‌شود.

دبیرکل کانون بانک‌های خصوصی و موسسات اعتباری با اشاره به جلسه امروز صبح مدیران عامل بانک‌ها، از تعیین تکلیف نرخ سودهای پرداختی از سوی خودروسازان و سایر سازمان‌های غیربانکی خبر داد.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: بانک‌ها مکلفند هیچگونه خدماتی به بنگاه‌هایی که صورت‌های مالی خود را افشا نمی‌کنند، ندهند.

گمرک ایران حجم صادرات غیرنفتی در ۱۱ ماهه ابتدای امسال را 38.4 میلیارد دلار و واردات را نیز 38.4 میلیارد دلار اعلام کرد.

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: این سازمان به ادغام داوطلبانه موسسات حسابرسی علاقه مند است؛ اما ادغام اجباری مدنظر نیست.

رییس سازمان حسابرسی گفت: اگر اطلاعات در محیط غبارآلود باشد انتظار شفافیت کامل از IFRS را نباید نداشته باشیم.

معاون اول رئیس جمهوری آئین‌نامه اجرایی قسمت دوم ماده (۵۹) قانون برنامه پنج‌ساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران را که به تصویب هیات وزیران رسیده برای اجرا ابلاغ کرد که براساس آن میانگین دو سال آخر کار مبنای محاسبه مستمری بازنشستگان شد.

نمایندگان مجلس سقف معافیت مالیاتی حقوق‌ها در سال آینده را ماهیانه ۲ میلیون تومان تعیین و تصویب کردند.

وزیر اقتصاد و امور دارایی با بیان اینکه ۵۰ درصد از درآمد مالیاتی از ارزش افزوده وصول می شود، گفت: تغییر ساز و کار مالیات بر ارزش افزوده، درآمدهای دولت و شهرداری ها را کاهش می دهد.

رییس کل بانک مرکزی با اعلام اینکه تسویه بدهی دولت به بانک ها به یکباره امکان پذیر نیست، گفت: بازار بدهی در رابطه با عرضه ابزارهای مالی قدم مثبتی برداشته و در آینده می شود حساب بیشتری روی آن باز کرد اما یکباره حجم بالایی را سرازیر کردن در این بازار منطقی نیست.

وزیر امور اقتصاد و دارایی گفت: اطلاعات لازم درباره زمان پرداخت حقوق بازنشستگان لشکری بزودی اعلام خواهد شد.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی به شهرداری ها مجوز انتشار اوراق قرضه تا سقف ۵۰ هزار میلیارد را دادند.

رئیس کل بیمه مرکزی تدوین، اجرا و نظارت سیستم توانگری شرکت های بیمه، تکمیل و اصلاح تدریجی آن و الزام کفایت ذخایر بیمه ای مرتبط با قانون بیمه شخص ثالث را از اقدامات همسوی صنعت بیمه با استانداردهای گزارشگری بین المللی اعلام کرد.

رییس کل بانک مرکزی از آثار زیانبار کوچ عجولانه از روش نقدی به تعهدی خبر داد و گفت: اجرای عجولانه این روش عامل شناسایی سودهای موهوم در نظام بانکی است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی تاکید کرد که استفاده از استانداردهای بین المللی گزارشگری مالی (IFRS) به نهادهای ناظر این امکان را می‌دهد تا بر بانک‌ها، موسسات مالی و اعتباری، شرکت‌های بیمه و بنگاه‌های اقتصادی نظارت موثرتری داشته باشند.

انتها123456
از
نرخ لحظه ای سکه و ارز
سکه بهار آزادی 1,181,000
سکه امامی 1,208,100
نیم سکه 677,000
ربع سکه 381,000
سکه گرمی 226,000
دلار 3,778
یورو 4,061
درهم 1,052
پوند 4,820
کرون 423
بیشتر 
 

  logo-samandehi