سه شنبه 28 دی 1395

اخبار بین المللی

صندوق بین المللی پول پیش بینی خود برای رشد اقتصادی جهان در سال 2017 و 2018 را به ترتیب 3.4 درصد و 3.6 درصد اعلام کرد.

یورو مانی در مقاله ای تحت عنوان مشکلات بانک های ایران در مواجهه با انتظارات نوشت: بانک های ایران از زمان امضای توافق هسته ای پیشرفت زیادی کرده اند اما هنوز موانعی بر سر راه برقراری روابط بین المللی آنها وجود دارد.

صندوق آتیه کارکنان مالزی در راستای تقویت بازار تأمین مالی اسلامی این کشور، مبلغ 50 میلیارد رینگیت (11 میلیارد دلار) در سال 2018 به صندوق اسلامی اختصاص خواهد داد.

مؤسسات مالی و بانک‌های منطقه آسیا و اقیانوسیه در تلاش برای افزایش ارائه محصولات و ارتقاء سیستم‌های خود در سال جاری بیشتر به سوی استخدام متخصصان فن آوری حرکت خواهند کرد تا بانکداران.

بازارهای بورس آسیا در روز دوشنبه در حالی افت کردند که بورس نیکی ژاپن به دلیل تقویت ارزش ین، بیشترین افت را در این میان داشت.

سازمان امداد "اوکسفام" اعلام کرد در دنیا 8 مرد ثروتی معادل دارایی‌های نیمی از جمعیت دنیا را دارند.

شرکت ها با اجرای چند هدف کلیدی توسعه می توانند تا سال 2030 علاوه بر بازگشایی دست کم 12 تریلیون دلار فرصت تجارت در بازار، بیش از 380 میلیون شغل نیز ایجاد کنند.

افزایش سریع تورم در انگلیس موجب شده است بانک مرکزی این کشور در آستانه بالا بردن نرخ بهره قرار بگیرد.

مذاکره کننده اتحادیه اروپا در خصوص خروج بریتانیا از این اتحادیه (برگزیت)، به لزوم "هوشیاری ویژه" در خصوص دسترسی شرکت های مالی بریتانیا به اتحادیه اروپا تأکید کرد.

ایران و آذربایجان فرصت های یکسان سازی سیستم های کارت های بانکی دو کشور را بررسی می کنند.

قیمت جهانی طلا امروز (جمعه) بعد از 7 هفته متوالی روند افزایشی، کاهش یافت.

یک مقام بورس اعلام کرد: پروژه بزرگی برای کمک به برخی از شرکت های بزرگ یا حتی دولت برای صدور اوراق بهادار در کشورهای دیگر داریم و در صدر آنها کشور کره جنوبی است.

بازارهای بورس آسیا در روز چهارشنبه به دلیل افزایش شاخص دلار و همچنین در آستانه کنفرانس مطبوعاتی دونالد ترامپ رییس جمهوری جدید آمریکا رشد کردند در حالی که افزایش تقاضا برای طلا نیز قیمت آن را در اوج نگه داشته است.

براساس اعلام دانسکه بانک دانمارک، در حال مذاکره با مقامات بانک مرکزی ایران در زمینه ارائه اعتبار به مشتریانی است که در این کشور فعالیت تجاری دارند.

بانک UCO هند از کاهش سپرده های این بانک از 25 هزار کرور روپیه به 2200 هزار کرور روپیه پس از لغو تحریم های ایران خبر داد.

بانک جهانی از شتاب اندک رشد اقتصاد دنیا به دلیل کاهش فشارها بر صادرکنندگان کالا در بازارهای نوظهور و پایان رکود برزیل و روسیه از طریق افزایش قیمت نفت و کالا خبر داد.

افزایش تولیدات صنعتی آلمان نشان می‌دهد بزرگترین اقتصاد اروپا سال گذشته میلادی را با قدرت به پایان رسانده است.

وزیر سابق خزانه‌داری آمریکا با انتقاد از برنامه‌های اقتصادی دونالد ترامپ رییس جمهوری جدید این کشور، نسبت به وقوع یک بحران مالی دیگر هشدار داد.

بازارهای بورس آسیا در روز دوشنبه در پی انتشار آمار اشتغال آمریکا و به تبع آن رشد بورس وال استریت، رشد کردند در حالیکه طلا نیز اندکی گران شد.

بانک مرکزی سوییس سود این بانک در سال 2016 را بیش از 24 میلیارد فرانک سوییس پیش‌بینی کرد.

انتها123456
از
نرخ لحظه ای سکه و ارز
سکه بهار آزادی 1,155,000
سکه امامی 1,185,500
نیم سکه 602,000
ربع سکه 319,000
سکه گرمی 205,000
دلار 3,834
یورو 4,309
درهم 1,097
پوند 4,840
کرون 438
بیشتر 
 

  logo-samandehi