سه شنبه 28 دی 1395

بانک مرکزی

بانک مرکزی در بخشنامه ای «دستورالعمل جدید ناظر بر شرکت‌های لیزینگ» که با توجه به شرایط و اقتضائات برهه کنونی تدوین شده است، برای اجرا به به شبکه بانکی ابلاغ کرد.

اکبر کمیجانی عضو هیئت علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران، براساس اعلام معاون پژوهشی و فناوری پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) در آذر ماه 1395، به عنوان پژوهشگر برتر علوم انسانی کشور معرفی شد.

بانک مرکزی در اجرای بند 10 ابلاغیه ارزی معاون اول رئیس جمهوری ضوابط گشایش اعتبار اسنادی مدت دار حداکثر معادل 50 میلیون دلار را اعلام کرد.

 

تسهیلات پرداخت شده بانک های غیردولتی و موسسات اعتباری در پایان آبان ماه امسال به رقم 5248.7 هزار میلیارد ریال رسید که این میزان در پایان اسفندماه سال گذشته، 4362.8 هزار میلیارد ریال بود.

نمایندگان مجلس تشکیل شورای فقهی بانک مرکزی متشکل از ۵ فقیه، رییس کل، یک حقوقدان، یک نماینده مجلس و یکی از مدیران عامل بانک ها را تصویب کردند.

نایب رییس اول مجلس ضمن بازدید از سامانه های پرداخت بانک مرکزی، با مسئولان این بانک دیدار و گفتگو کرد.

معاون نظارتی بانک مرکزی از شناسایی و برخورد با بخش زیادی از نهادهای پولی غیرمجاز فعال در کشور خبر داد.

بانک مرکزی بخش سوم استانداردهای بین المللی (سند بال) به منظور حفاظت از بانک ها در برابر زیان های احتمالی و جلوگیری از بروز بحران ها را منتشر کرد.

بانک مرکزی با اعلام نظارت روزافزون در به‌ کارگیری نرم‌افزارهای بانکداری اعلام کرد: با متخلفان برخورد می شود.

بانک مرکزی نرخ 27 ارز را در روز پنج شنبه افزایش، 9 ارز را کاهش و 3 ارز را نیز ثابت تعیین کرد که طی آن هر دلار آمریکا با کاهش 32371 ریال است.

مشاور معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی تاکید کرد که امروزه در دنیا هویت دیجیتال به واقعیتی اجتناب ناپذیر تبدیل شده و نه تنها بانک ها بلکه به طور کلی به سمت دیجیتالی شدن رفته است.

توافق جدید روسای کل بانک مرکزی و سازمان امور مالیاتی در خصوص اصلاح ضوابط اجرایی تبصره یک ماده 186 قانون مالیات‌های مستقیم ابلاغ شد.

مدیر اداره صادرات بانک مرکزی از مجوز این بانک به شبکه بانکی کشور برای خرید ارز آزاد از صادرکنندگان خبر داد.

پروانه‌های ساختمانی صادر شده برای کل مناطق شهری در فصل بهار سال 1395 با 1.8 درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال گذشته به 27 هزار و 500 فقره رسید.

یادداشت تفاهم همکاری های بانکی در زمینه تسویه مبادلات تجاری میان بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و بانک ملی (بانک مرکزی) قزاقستان به امضا رسید.

بانک مرکزی اعلام کرد: در ۸ ماهه ابتدای امسال 3261.1 هزار میلیارد ریال تسهیلات به بخش‌های مختلف اقتصادی پرداخت شد.

وزیر تجارت و امور خارجی نیوزیلند گفت: آژانس اعتبار صادراتی نیوزیلند، ایران را جزو طرف های قرارداد خود گنجانده و این مبین تعهد دولت نیوزیلند برای گسترش روابط با ایران است.

بانک مرکزی با هدف توسعه و تعمیق مفاهیم نوین نظارت بانکی به ویژه در خصوص حاکمیت شرکتی آخرین ترجمه بازنگری شده(ویرایش جدید) سند «اصول چهارده‌گانه برای بهبود حاکمیت شرکتی» کمیته بال در سال 2015 به عنوان یکی از اسناد مهم بین‌المللی در زمینه نظارت را ترجمه و منتشر کرد.

تبلیغات بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به عنوان تبلیغ محیطی برتر مهرماه 95 کشور معرفی شد.

هیات عالی رتبه ایران در حاشیه اجلاس سالانه صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی، با کریستین لاگارد رییس صندوق بین المللی پول دیدار و گفت و گو کردند که در این دیدار لاگارد برای زمینه سازی همکاری بانک های اروپایی با ایران قول مساعد داد.

12
از
نرخ لحظه ای سکه و ارز
سکه بهار آزادی 1,155,000
سکه امامی 1,185,000
نیم سکه 602,000
ربع سکه 319,000
سکه گرمی 205,000
دلار 3,850
یورو 4,309
درهم 1,097
پوند 4,840
کرون 438
بیشتر 
 

  logo-samandehi