دو شنبه 2 اسفند 1395

بانک مرکزی

رئیس کل بانک مرکزی که در هفته اخیر همراه رئیس جمهور عازم عمان شده بود، نتایج مذاکرات این سفر را تشریح و اعلام کرد که ایران منابع بلوکه شده‌ای در عمان ندارد.

بانک مرکزی گزیده آمارهای اقتصادی را تا پایان آذرماه سال جاری منتشر کرد که نشان می دهد میزان نقدینگی به یک تریلیون و 184 هزار میلیارد تومان رسیده است.

معاون ارزی بانک مرکزی با اشاره به گشایش‌های بانکی توافقات برجام گفت: بانک‌های ایرانی خارج از کشور به نظام تسویه بین بانکی اروپا (target 2) متصل شدند.

نشست مدیران عامل و نمایندگان بانک های مجارستان و بانک های مرکزی، سینا، شهر و توسعه صادرات با حضور وزیر اقتصاد کشورمان به منظور شناسایی راههای برقراری روابط بانکی در بوداپست برگزار شد.

بانک مرکزی اقدامات اعتباری شبکه بانکی کشور در فاصله نیمه دوم سال 94 تا 10 ماهه ابتدای امسال را اعلام کرد.

بانک مرکزی قیمت 20 ارز بانکی را برای امروز پنج شنبه افزایش، 11 ارز را کاهش و 8 ارز را نیز ثابت تعیین کرد.

بانک مرکزی مشکلات موجود در ترازنامه بانک‌ها و تنگناهای اعتباری را از دلایل مهم کاهش نیافتن نرخ سود بانک‌ها متناسب با نرخ تورم اعلام کرد.

رییس کل بانک مرکزی از اجرای بخشودگی جرایم وام‌های زیر ۱۰۰ میلیون تومان، پس از ابلاغ بخشنامه به بانک‌ها خبر داد.

رییس کل بانک مرکزی از تشکیل کارگروه فرادستگاهی در این بانک به منظور رسیدگی به پرونده‌های کلان بانکی خبر داد.

بانک مرکزی به مناسبت ایام الله دهه فجر اقدام به انتشار سلسله گزارش هایی از مهم ترین و آخرین دستاوردهای این بانک از آغاز فعالیت دولت یازدهم در سال ۱۳۹۲ تا کنون کرده است که ارتقای انضباط پولی، مدیریت مناسب نقدینگی و حفظ ثبات بازار ارز از جمله این دستاوردها هستند.

بانک مرکزی نرخ تورم دی ماه سال‌جاری را معادل 806 درصد اعلام کرد.

بانک مرکزی با اعلام اینکه میزان بدهی خارجی کشور در تابستان امسال 7910 میلیون دلار بوده، از رشد 10.4 درصدی نقدینگی در ۶ ماه اول سال خبر داد.

رییس کل بانک مرکزی که عصر امروز به منظور عیادت از حادثه دیدگان آتش سوزی ساختمان پلاسکو به بیمارستان بانک ملی رفته بود، از تصمیم ویژه برای پرداخت تسهیلات تا سقف ۳۰۰ میلیون تومان به هر واحد صنفی خبر داد.

بانک مرکزی از افزایش ۴۳ درصدی پرداخت تسهیلات در شبکه بانکی طی ۹ ماهه ابتدای سال جاری خبر داد.

بانک مرکزی گزارش اقدامات انجام شده در یکسال گذشته بعد از توافق جامع هسته ای (برجام) را منتشر و اعلام کرد: گشایش های قابل توجهی در روابط بانکی بین المللی ایجاد شد.

پس از سال‌ها مذاکره در خصوص برنامه هسته‌ای ایران و لغو تحریم‌های ظالمانه مالی و اقتصادی، سرانجام توافق جامع هسته‌ای در تاریخ 26 دی‌ماه 1394 بین ایران و گروه کشورهای 1+5 نهایی و اجرایی و بر این اساس، روند لغو تحریم‌های مالی و اقتصادی مرتبط نیز آغاز شد.

بانک مرکزی در بخشنامه ای «دستورالعمل جدید ناظر بر شرکت‌های لیزینگ» که با توجه به شرایط و اقتضائات برهه کنونی تدوین شده است، برای اجرا به به شبکه بانکی ابلاغ کرد.

اکبر کمیجانی عضو هیئت علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران، براساس اعلام معاون پژوهشی و فناوری پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) در آذر ماه 1395، به عنوان پژوهشگر برتر علوم انسانی کشور معرفی شد.

بانک مرکزی در اجرای بند 10 ابلاغیه ارزی معاون اول رئیس جمهوری ضوابط گشایش اعتبار اسنادی مدت دار حداکثر معادل 50 میلیون دلار را اعلام کرد.

 

تسهیلات پرداخت شده بانک های غیردولتی و موسسات اعتباری در پایان آبان ماه امسال به رقم 5248.7 هزار میلیارد ریال رسید که این میزان در پایان اسفندماه سال گذشته، 4362.8 هزار میلیارد ریال بود.

12
از
نرخ لحظه ای سکه و ارز
سکه بهار آزادی 1,168,000
سکه امامی 1,189,000
نیم سکه 641,000
ربع سکه 345,000
سکه گرمی 217,000
دلار 3,793
یورو 4,114
درهم 1,055
پوند 4,810
کرون 429
بیشتر 
 

  logo-samandehi