دو شنبه 2 اسفند 1395

اخبار بازارهای پولی

در دیدار مدیرعامل بانک ملی ایران با معاون بانک مرکزی روسیه، بر آمادگی بانک ملی و میربیزنس بانک روسیه برای حمایت از فعالان اقتصادی تاکید شد.

مرکز آمار ایران نرخ تورم شهری کشور در بهمن ماه امسال را با یک دهم درصد کاهش نسبت به ماه گذشته 6.8 درصد و تورم نقطه به نقطه را نیز با 0.8 درصد رشد، 7.1 درصد اعلام کرد.

معاون سازمان مالیاتی از الزام تمامی دستگاه‌های دولتی و موسسات وابسته به دولت به ارایه اطلاعات به سازمان امور مالیاتی کشور در راستای اجرای قانون مالیاتی خبر داد.

قیمت اوراق تسهیلات مسکن در فرابورس در بازه 740 تا 788 هزار ریال دادوستد شد.
در بهمن ماه، افزون بر یک میلیون و ۷۹۲ هزار تن انواع کالا به ارزش بیش از ۳۲ هزار میلیارد ریال در بازارهای فیزیکی و فرعی بورس کالای ایران داد و ستد شد.
ارزش معاملات بهمن‌ماه فرابورس در مقایسه با بهمن‌ سال گذشته با 27 درصد رشد مثبت همراه بود و 95 درصد از معاملات ماهانه فرابورس به بازار سهام تعلق گرفت.
شاخص کل بورس در جریان دادوستدهای اولین روز معاملاتی آخرین ماه سال ۵۹ واحد مثبت شد.

رییس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران ایران گفت: حداقل مزد ۸۱۲ هزار تومانی مشمولان قانون کار تنها در ۸ روز اول ماه به اتمام می‌رسد.

صورتحساب مشمولین برای آگاهی آنها از ارزش سهام عدالتشان تا پایان سال در سامانه www.samanehse.ir قابل دسترسی خواهد بود.

بانک مرکزی اعلام کرد: تسهیلات پرداختی بانک‌ها در 10 ماهه نخست سال 1395 به بخش‌های اقتصادی مبلغ 4278.9 هزار میلیارد ریال بوده است که در مقایسه با تسهیلات پرداختی دوره مشابه سال گذشته که مبلغ 1294.7 هزار میلیارد ریال بود، افزایشی ۳۴.۴ درصدی را نشان می دهد.

دبیرکل بانک مرکزی اقدامات این بانک را برای توسعه حوزه عمل مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در راستای بند ۱۱ سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی ابلاغی رهبر معظم انقلاب اسلامی تشریح کرد.

رییس سازمان بورس و معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در سازمان بورس و اوراق بهادار دیدار و درباره چشم‌انداز شرکت‌های دانش‌بنیان گفتگو کردند.

براساس اعلام صرافان بازار ارز و سکه امروز (یکشنبه) قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید با افت 3800 تومانی، یک میلیون و 189 هزار و 600 تومان قیمت‌گذاری شد. همچنین نرخ سه ارز عمده نیز با روندی نزولی همراه شد.

مدیرعامل بانک صادرات ایران در نامه‌ای به سهامداران توضیحاتی درباره گذشته و برنامه‌های آینده این بانک ارائه کرد.

رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی ایران گفت: کاهش نرخ تورم مقدمه خوبی برای یکسان سازی نرخ است.

رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری اتاق بازرگانی ایران گفت: خیلی از بانک‌های بزرگ با ایران کار نمی‌کنند. اگرچه ایران پتانسیل خوبی برای سرمایه‌گذاری دارد ولی موانع متعدد و آماده نبودن بسترها خیلی از سرمایه‌ها را فریز کرده است.

اداره نظارت بر ناشران فرابورسی آخرین وضعیت نمادهای متوقف بیش از 7 روز را به همراه دلایل توقف و اقدامات لازم برای بازگشایی اعلام کرد.

صدراعظم آلمان اعلام کرد که ارزش یورو برای کشورش بسیار پایین است اما برلین اختیاری برای رسیدگی به این مشکل ندارد چون سیاست های پولی توسط بانک مرکزی اروپا تعیین می شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه با اعلام اینکه در سه سال گذشته بیش از ۱.۹ میلیون شغل ایجاد شد، گفت: ایجاد یک میلیون شغل در سال آینده هدف‌گذاری شده که ۷۰۰ هزار آن قطعی است.

مدیرعامل بانک صنعت و معدن گفت: اندیشه جهانی و نوآوری در کار 2 عامل اصلی موفقیت شرکت‌های مشاوره‌ای بزرگ جهان است و رعایت و به کار بردن این دو عامل موفقیت و روند رو به رشد شرکت‌های مشاوره‌ای را تضمین می‌کند.

انتها123456
از
نرخ لحظه ای سکه و ارز
سکه بهار آزادی 1,168,000
سکه امامی 1,189,000
نیم سکه 641,000
ربع سکه 345,000
سکه گرمی 217,000
دلار 3,793
یورو 4,114
درهم 1,055
پوند 4,810
کرون 429
بیشتر 
 

  logo-samandehi