يک شنبه 8 اسفند 1395

حجم و ارزش معاملات آتی سکه در بورس کالای ایران طی هفته گذشته به ترتیب روی ارقام ۲۸ هزار و ۸۷۴ قرارداد و ارزش ۳ هزار و ۹۷۱ میلیارد ریال قرار گرفت.

مدیریت امور ارتباط با مشتریان و خدمات الکترونیک سپرده‌گذاری مرکزی در هفته گذشته بیش از ۱۷۴۰ میلیارد و ۷۲۷ میلیون ریال انواع سود به ۱۵۷۶ سرمایه‌گذار پرداخت کرد.
شاخص کل (هم­وزن) بورس تهران از ابتدای سال تا چهارم اسفندماه جاری 18.5 درصد رشد داشته است.

شاخص کل بورس و اوراق بهادار تهران در جریان معاملات اولین روز هفته ۱۶ واحد رشد کرد.

معاملات فرابورس ایران در نخستین روز از هفته معاملاتی جدید با دادوستد بیش از 120 میلیون ورقه به ارزش نزدیک به 1953 میلیارد ریال پایان یافت.

رئیس کل بیمه مرکزی اعلام کرد: براساس قانون جدید بیمه‌نامه شخص ثالث، افرادی که بعد از اردیبهشت ماه سال ۹۵ بیمه‌نامه خریداری کرده‌اند، نیازی به خرید الحاقیه برای سال ۹۶ ندارند.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: بانک‌ها مکلفند هیچگونه خدماتی به بنگاه‌هایی که صورت‌های مالی خود را افشا نمی‌کنند، ندهند.

مدیرکل برنامه‌ریزی و توسعه بیمه مرکزی اعلام کرد: از ابتدای فعالیت دولت یازدهم ضریب نفوذ بیمه نسبت به پیش از آن از رشدی ۷۵ درصدی برخوردار بوده است.

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: این سازمان به ادغام داوطلبانه موسسات حسابرسی علاقه مند است؛ اما ادغام اجباری مدنظر نیست.

همزمان با رشد 161 درصدی ارزش معاملات بازار بدهی در اولین هفته اسفند ماه: حجم معاملات در بورس تهران 33 درصد افزایش یافت.

معاون نظارت بر بورس ها و ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار IFRS را یک پروژه ملی دانست و افزود: این پروژه نیاز به هماهنگی میان بخش های مختلف اقتصادی دارد. سازمان بورس، سازمان حسابرسی، بانک مرکزی، بیمه مرکزی و سازمان امور مالیاتی اجزایی هستند که این امر مهم را عملیاتی می کنند.

رییس کل بانک مرکزی با اعلام اینکه تسویه بدهی دولت به بانک ها به یکباره امکان پذیر نیست، گفت: بازار بدهی در رابطه با عرضه ابزارهای مالی قدم مثبتی برداشته و در آینده می شود حساب بیشتری روی آن باز کرد اما یکباره حجم بالایی را سرازیر کردن در این بازار منطقی نیست.

رئیس کل بیمه مرکزی تدوین، اجرا و نظارت سیستم توانگری شرکت های بیمه، تکمیل و اصلاح تدریجی آن و الزام کفایت ذخایر بیمه ای مرتبط با قانون بیمه شخص ثالث را از اقدامات همسوی صنعت بیمه با استانداردهای گزارشگری بین المللی اعلام کرد.

رییس کل بانک مرکزی از آثار زیانبار کوچ عجولانه از روش نقدی به تعهدی خبر داد و گفت: اجرای عجولانه این روش عامل شناسایی سودهای موهوم در نظام بانکی است.

طی هفته گذشته تعداد 141,577 قرارداد به ارزش 557 میلیارد و 19 میلیون ریال در تابلوی سلف موازی استاندارد مورد معامله قرار گرفت که نسبت به هفته معاملاتی گذشته رشد 64 درصدی در ارزش را نشان می‌دهد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: هرگونه نقل و انتقال در شرکت‌هایی که در سبد سهام عدالت هستند، باید طی فرآیند قانونی صورت گیرد.

همایش IFRS و زبان مشترک جهانی سازی فعالیت‌های مالی صبح امروز با حضور علی طیب نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی، ولی الله سیف رییس کل بانک مرکزی، شاپور محمدی رییس سازمان بورس و اوراق بهادار و سایر مقامات ارشد اقتصادی در مرکز همایش‌های صدا و سیما آغاز بکار کرد.

وثیقه‌دار کردن کلیه دریچه‌های اعتباری بانک مرکزی، یکی از موثرترین شیوه‌های علمی، جهت محدود کردن استفاده شبکه بانکی از منابع پرقدرت بانک مرکزی است؛ که نسبت به شیوه‌های دستوری، بخشنامه‌ای و ناکارآمدی که تاکنون تجربه شده، برتری دارد.
در هفته منتهی به 6 اسفندماه در بازارهای فرابورس ایران شاهد نقل و انتقال 954 میلیون ورقه به ارزش 6 هزار و 703 میلیارد ریال در 110 هزار نوبت دادوستدی بودیم.
از
نرخ لحظه ای سکه و ارز
سکه بهار آزادی 1,181,000
سکه امامی 1,208,100
نیم سکه 677,000
ربع سکه 381,000
سکه گرمی 226,000
دلار 3,778
یورو 4,061
درهم 1,052
پوند 4,820
کرون 423
بیشتر 
 

  logo-samandehi