دو شنبه 1 خرداد 1396

مرکز آمار ایران نرخ تورم اردیبهشت ماه را 7.1 درصد و تورم نقطه به نقطه را 9.6 درصد اعلام کرد.

دستورالعمل سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار در ۱۸ ماده و ۶ تبصره، به‌منظور کنترل گستره مؤسسات اعتباری و هدایت آنها به ایفای نقش واسطه‌گری وجوه به عنوان کارکرد اصلی، به شبکه بانکی ابلاغ شد.

بانک شهر در واکنش به مصاحبه یکی از اعضای شورای پول و اعتبار مبنی بر طرح موضوع بررسی عملکرد این بانک در هیات انتظامی بانک مرکزی، طی اطلاعیه‌ای در خصوص پاسخگویی در این زمینه اعلام آمادگی کرد.

بانک مرکزی، تغییرات جزیی در بخشنامه شماره ۹۵/۲۱۸۵۴۶ مورخ ۱۳۹۵/۰۷/۱۱ درخصوص انواع و میزان حداکثر و حداقل نرخ‌های قابل وصول کارمزد خدمات بانکی (ریالی) اعمال و به بانک ها ابلاغ کرد.

مدیرعامل شرکت مبنا فرتاک کیش تنوع شیوه‌های پرداخت موبایلی، را لازمه بهبود فضای کسب و کار می‌داند.

معاون تامین مالی شرکت تامین سرمایه بانک مسکن تاکید کرد: تصمیم‌گیری برای انتشار دوباره اوراق رهن ثانویه (MBS) وابسته به شرایط عمومی اقتصاد، نرخ بهره بانکی و قابل قبول بودن ریسک و بازده این اقدام است.

دستورالعمل طرح نظارتی به واحدها و ادارات بازرسی و نظارت ایام ماه مبارک رمضان به منظور نظارت بر عملکرد واحدهای تولیدی، توزیعی و خدماتی دراستان تهران ابلاغ شد.

معاون اجرایی سازمان بورس در نامه ای به مدیرعامل بورس تهران و مدیرعامل فرابورس، انجام معاملات خودکار و پربسامد را از نظر سازمان بورس بلامانع اعلام کرد.

قیمت انواع سکه در بازار امروز ارز و سکه تهران کاهش یافت و هر دلار آزاد به قیمت ۳۷۳۶ تومان داد و ستد شد.

سامانه پرداخت الکترونیک عوارض خروج از کشور بانک ملی ایران علاوه بر تهران، در چهار شهر دیگر نیز فعال شد.

وزارت اقتصاد عملکرد مالیاتی دولت در دوره زمانی ۹۲ تا ۹۵ و مقایسه آن با دوره سال های 84 تا 91 را اعلام کرد که طی آن درآمد مالیاتی از نرخ رشد اقتصادی پیشی گرفته است.

بر اساس اعلام بانک مرکزی قرار است سال پایه آماری برای دهمین بار در مردادماه سال جاری تغییر کرده و از سال 1390 به 1395 تبدیل شود.

بانک مرکزی نرخ تبادلی ۳۹ ارز را برای امروز (دوشنبه اول خردادماه) اعلام کرد که بر اساس آن نرخ 19 ارز از جمله دلار آمریکا نسبت به روز گذشته افزایش و قیمت 16 واحد پولی از جمله یورو و پوند کاهش یافته است؛ همچنین نرخ 4 ارز دیگر نیز ثابت ماند.

گمرک ایران با ابلاغ اصلاحیه دستورالعمل اجرایی ناظر بر ارز، اسناد بانکی و اوراق بهادار بی‌نام همراه مسافر، ورود و خروج ارز بیش از ۱۰ هزار یورو یا معادل سایر ارزها را بدون اظهار ممنوع اعلام کرد.

هیات وزیران آیین‌نامه میزان و نحوه دریافت حق عضویت در صندوق ضمانت سپرده‌ها را اصلاح کرد.

بر اساس گزارش مرکز آمار و اطلاعات اقتصادی اتاق ایران، محیط کسب وکار ایران در پاییز 1395 در مقایسه با ارزیابی مرکز پژوهش‌های مجلس در فصل مشابه سال قبل یعنی پاییز 1394 با میانگین 6.04 اندکی مساعدتر شده است.

نرخ انواع سکه در بازار ارز و سکه امروز تهران با نوسان اندک مواجه شد. همچنین قیمت دلار نیز با کاهش ۲۳ تومانی، ۳۷۳۵ تومان قیمت خور.1

شاخص بیت کوین پس از افزایش تقاضا از سوی سرمایه گذاران چینی و ژاپنی برای نخستین بار به بیش از 2 هزار دلار رسید.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی باتقدیر از بانک صنعت و معدن به دلیل همکاری در ورود چهار فروند هواپیمای ای تی آر به ناوگان شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران گفت: با  ورود هر هواپیما یک هزار شغل مستقیم و غیر مستقیم ایجاد می شود.

از
نرخ لحظه ای سکه و ارز
سکه بهار آزادی 1,183,000
سکه امامی 1,211,550
نیم سکه 653,000
ربع سکه 370,000
سکه گرمی 257,000
دلار 3,735
یورو 4,218
درهم 1,034
پوند 4,879
کرون 431
بیشتر



 
 

  logo-samandehi