چهارشنبه 3 خرداد 1396

کارشناس صنعت بیمه مطرح کرد؛
امکان پرداخت خسارت بیمه به نقره/ حذف مالیات ارزش افزوده بیمه‌گران
امکان پرداخت خسارت بیمه به نقره/ حذف مالیات ارزش افزوده بیمه‌گران
تاريخ:سی ام آذر 1395 ساعت 10:46   |   شناسه خبر : 14429

یک کارشناس صنعت بیمه درباره پیشنهاد رئیس کل بیمه مرکزی برای محاسبه نرخ دیه براساس نقره اظهارداشت: می‌توان در حوادث به ذینفع براساس آنچه در فقه تعیین شده نقره پرداخت کرد.

هادی دستباز روز سه‌شنبه در گفتگو با خبرنگار شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران(ایبِنا)، درباره پیشنهاد رئیس کل بیمه مرکزی برای کاهش 40 درصدی حق بیمه شخص ثالث گفت: این پیشنهاد کاملا به جا و مناسب است.

وی با یادآوری ارائه پیشنهادهای مشابه به روسای اسبق کل بیمه مرکزی در گذشته اظهارداشت: انتخاب نوع دیه با شخص مقصر است و از آنجایی‌که انواع دیگر دیه مانند دینار طلا، درهم نقره و حله یمانی موجود نبود، این موارد حذف شد.

عبدالناصر همتی در ماه جاری با اعلام اینکه 30 درصد از وسایل نقلیه فاقد بیمه نامه شخص ثالث هستند، پیشنهاد داد نرخ دیه براساس نقره محاسبه شود که این موضوع باعث کاهش 40 درصدی حق بیمه ثالث می شود.

عضو انجمن حرفه‌ای صنعت بیمه پیشنهاد داد: بانک مرکزی مسکوک نقره ضرب کند و در حوادث معادل تعیین شده در فقه به ذینفع نقره پرداخت شود.

دستباز در این خصوص توضیح داد که اگر افراد و طلافروشی ها از خرید سکه های نقره ضرب شده امتناع کردند، بانک مرکزی یا بانک ملی می توانند سکه نقره پرداخت شده به ذینفع را خریداری کنند.

این کارشناس صنعت بیمه درباره لایحه در دست تدوین در دولت برای اخذ نکردن مالیات بر ارزش افزوده از شرکت‌های بیمه گفت: ارزش افزوده به مواد اولیه تعلق مى گیرد که پس از فرآورى قیمت افزوده پیدا کند، مانند پارچه که تبدیل به لباس مى شود و فروشنده لباس پس از فروش تعهدى ندارد در حالی که این سیکل در بیمه نیست.

عضو انجمن حرفه ای صنعت بیمه ادامه داد: بیمه‌گر تعهدات آتى دارد و چون بیمه گذاران آن را پرداخت مى‌کنند، حق بیمه‌ها گران شده و اکراه در خرید دارند.

علی طیب نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی روز 13 آذرماه و همزمان با روز بیمه از تدوین لایحه‌ای در دولت خبر داد که براساس آن شرکت‌های بیمه از پرداخت 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده معاف می‌شوند.

وی درباره نظارت بر تردد خودروهای فاقد بیمه‌نامه اظهارداشت: نظارت و کنترل بر تردد خودروهای فاقد بیمه نامه ثالث وظیفه نیروی انتظامی است و این نیرو می‌تواند از راه‌های مختلف این موضوع را کنترل کند اما شواهد نشان می دهد که تمایلی برای این کار ندارد.

Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

از
نرخ لحظه ای سکه و ارز
سکه بهار آزادی 1,183,000
سکه امامی 1,205,950
نیم سکه 651,000
ربع سکه 372,000
سکه گرمی 256,000
دلار 3,753
یورو 4,234
درهم 1,038
پوند 4,873
کرون 434
بیشتر 
 

  logo-samandehi