چهارشنبه 3 خرداد 1396

در پی بخشنامه بانک مرکزی؛
شرایط پرداخت ارز به فعالان اقتصادی در بانک‌ها اعلام شد
شرایط پرداخت ارز به فعالان اقتصادی در بانک‌ها اعلام شد
تاريخ:پنجم دی 1395 ساعت 11:36   |   شناسه خبر : 14601

مدیرعامل بانک توسعه صادرات شرایط پرداخت ارز به فعالان اقتصادی در بانک‌ها را اعلام کرد و گفت:‌  با توجه به ابلاغیه ارزی بانک مرکزی، سیستم‌ها برای ارائه خدمات ارزی تجهیز شدند.

علی صالح آبادی روز یکشنبه در گفتگو با خبرنگار شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران(ایبِنا)، با اشاره به بخشنامه بانک مرکزی مبنی بر عرضه ارز آزاد توسط بانک‌ها گفت: بانک توسعه صادرات نیز مانند سایر بانک‌ها در این باره همکاری‌های لازم را به عمل می آورد.

مدیرعامل بانک توسعه صادرات با اشاره به فعالیت ارزی بانک توسعه صادرات در شرایط فعلی افزود: با توجه به ابلاغیه ارزی بانک مرکزی، سیستم‌های بانک برای ارائه خدمات ارزی تجهیز شده‌اند با این تفاوت که بانک توسعه صادرات تنها با صادرکنندگانی که با این بانک فعالیت انجام می‌دهند این خدمات را ارائه می‌کند.

وی اظهارداشت: بانک توسعه صادرات ارز صادرکنندگان را در خارج از کشور خریداری می کند و معادل ریالی به نرخ روز به حساب‌های ریالی نزد بانک توسعه صادرات واریز می‌کند.

صالح آبادی ادامه داد: در پی رشد نرخ ارز و افزایش ریسک معاملات ارزی، برای پوشش ریسک و سهولت معاملات بانک توسعه صادرات می تواند نقل و انتقالات ارزی برای صادرکنندگان انجام دهد.

وی با اشاره به رشد یکباره نرخ ارز بیان کرد: به نظر بنده میزان عرضه و تقاضا تعیین کننده نرخ ارز است، این رشد نشان دهنده پویایی و فعال شدن بازارهای مختلف و در نتیجه اقتصاد است.

مدیرعامل بانک توسعه صادرات در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا نوسان و رشد نرخ ارز بیش از رقم فعلی خواهد شد؟ گفت: از دیدگاه بنده نرخ ارز با رشد بیشتری همراه نمی‌شود، اما نمی توان پیش بینی از روند نرخ آن در آینده داشت. 

Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

از
نرخ لحظه ای سکه و ارز
سکه بهار آزادی 1,183,000
سکه امامی 1,205,950
نیم سکه 651,000
ربع سکه 372,000
سکه گرمی 256,000
دلار 3,753
یورو 4,234
درهم 1,038
پوند 4,873
کرون 434
بیشتر 
 

  logo-samandehi