پنج شنبه 3 فروردين 1396

رئیس پژوهشکده پولی و بانکی ضمن تشریح دستاوردهای ششمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظامهای پرداخت بر ضرورت وضع قوانین برای کسب و کارهای نوظهور از جمله فین تک ها تاکید کرد.

عضو هیات مدیره و قائم مقام مدیرعامل بانک ملت وجود یک نظام هویت دیجیتال به صورت متمرکز و با یک متولی واحد را برای نظام بانکی ضروری دانست.

مشاور معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی تاکید کرد که امروزه در دنیا هویت دیجیتال به واقعیتی اجتناب ناپذیر تبدیل شده و نه تنها بانک ها بلکه به طور کلی به سمت دیجیتالی شدن رفته است.

عضو کمیته فقهی بانک مرکزی گفت:‌ اصل پدیده تامین مالی جمعی با منطقه اسلام سازگاری دارد.

مدیر گروه بانکداری اسلامی پژوهشکده پولی و بانکی گفت: اکنون در حوزه تامین مالی اقتصاد مشارکتی با مشکل دسترسی مواجه هستیم.

مدیرعامل بانک ملت اظهارداشت: این بانک آماده است تا با شرکت های فین‌تک شریک شود و برای توسعه آنها سرمایه‌گذاری کند.

یک کارشناس بانکداری الکترونیک با اشاره به پیش‌بینی‌های نهادهای مختلف گفت: در سال 2017 پیش‌بینی می‌شود که یک میلیارد دلار در زمینه بیت‌کوین‌ها سرمایه‌گذاری صورت بگیرد.

مدیرعامل بانک صنعت و معدن گفت: 5 بانک توسعه ای در دوران رکود اقتصادی با وجود داشتن کم‌تر از ۱۰ درصد سپرده‌های بانکی، بیش از ۲۵ درصد از کل تسهیلات نظام بانکی را در اختیار فعالان اقتصادی قرار داده‌اند.

مدیر اداره نظام های پرداخت بانک مرکزی از پرداخت یارانه 1500 میلیارد تومانی بانک ها به شرکت های پرداخت خبر داد و گفت: اگر یارانه بانک ها نباشد امکان فعالیت شرکت های پرداخت وجود ندارد.

شرکت کارت اعتباری ایران کیش دو مجموعه کتاب "من زمین را دوست دارم " را در ششمین همایش بانکداری الکترونیک رونمایی کرد.

از
نرخ لحظه ای سکه و ارز
سکه بهار آزادی 1,171,000
سکه امامی 1,200,800
نیم سکه 692,000
ربع سکه 371,000
سکه گرمی 243,000
دلار 3,748
یورو 4,112
درهم 1,058
پوند 4,776
کرون 425
بیشتر 
 

  logo-samandehi