جمعه 1 بهمن 1395

فعالان تجارت در روسیه امیدوارند با ورود دونالد ترامپ به کاخ سفید، کسب و کارشان در بازار گسترده این کشور رونق بگیرد.

قیمت جهانی طلا در روز پنجشنبه در پی اظهارات رییس بانک مرکزی آمریکا در خصوص افزایش تدریجی نرخ بهره در این کشور، کاهش یافت.

دو بانک بزرگ اروپا اعلام کردند که ممکن است به منظور آمادگی در مقابل پیامدهای خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا (برگزیت)، یک هزار کارمند خود را از لندن خارج کنند.

اتحادیه اروپا در سالگرد اجرایی شدن برجام، سه شرکت ایرانی از جمله شرکت های "اوپیک" و "وست سان ترید" را از فهرست تحریم های خود خارج کرد.

اظهارات نخست وزیر انگلیس در مورد خروج این کشور از اتحادیه اروپا (برگزیت) موجب افزایش ارزش پوند نسبت به دلار شد.

اقتصاد ژاپن با وجود بلاتکلیفی‌هایی که در خصوص برنامه های اقتصادی دونالد ترامپ رییس جمهوری جدید آمریکا وجود دارد، احتمالا رشد نسبتا سریع تری را در سال آینده مالی تجربه خواهد کرد.

بازارهای بورس آسیا در روز چهارشنبه در پی ریزش بورس آمریکا به دلیل نگرانی از برنامه های اقتصادی دونالد ترامپ، افت کردند.

سازمان ملل متحد اعلام کرد رشد اقتصادی آسیا در سال 2017 با وجود کاهش رشد اقتصاد جهان به دلیل افت تجارت و سرمایه گذاری های بین المللی، چشم انداز روشنی دارد.

بیمه‌گران بین‌المللی بزودی ارائه بیمه کامل برای نفتکش‌های ایرانی بدون دخالت شرکت‌های آمریکایی را از سر خواهند گرفت.

صندوق بین المللی پول پیش بینی خود برای رشد اقتصادی جهان در سال 2017 و 2018 را به ترتیب 3.4 درصد و 3.6 درصد اعلام کرد.

یورو مانی در مقاله ای تحت عنوان مشکلات بانک های ایران در مواجهه با انتظارات نوشت: بانک های ایران از زمان امضای توافق هسته ای پیشرفت زیادی کرده اند اما هنوز موانعی بر سر راه برقراری روابط بین المللی آنها وجود دارد.

صندوق آتیه کارکنان مالزی در راستای تقویت بازار تأمین مالی اسلامی این کشور، مبلغ 50 میلیارد رینگیت (11 میلیارد دلار) در سال 2018 به صندوق اسلامی اختصاص خواهد داد.

مؤسسات مالی و بانک‌های منطقه آسیا و اقیانوسیه در تلاش برای افزایش ارائه محصولات و ارتقاء سیستم‌های خود در سال جاری بیشتر به سوی استخدام متخصصان فن آوری حرکت خواهند کرد تا بانکداران.

بازارهای بورس آسیا در روز دوشنبه در حالی افت کردند که بورس نیکی ژاپن به دلیل تقویت ارزش ین، بیشترین افت را در این میان داشت.

سازمان امداد "اوکسفام" اعلام کرد در دنیا 8 مرد ثروتی معادل دارایی‌های نیمی از جمعیت دنیا را دارند.

شرکت ها با اجرای چند هدف کلیدی توسعه می توانند تا سال 2030 علاوه بر بازگشایی دست کم 12 تریلیون دلار فرصت تجارت در بازار، بیش از 380 میلیون شغل نیز ایجاد کنند.

افزایش سریع تورم در انگلیس موجب شده است بانک مرکزی این کشور در آستانه بالا بردن نرخ بهره قرار بگیرد.

مذاکره کننده اتحادیه اروپا در خصوص خروج بریتانیا از این اتحادیه (برگزیت)، به لزوم "هوشیاری ویژه" در خصوص دسترسی شرکت های مالی بریتانیا به اتحادیه اروپا تأکید کرد.

ایران و آذربایجان فرصت های یکسان سازی سیستم های کارت های بانکی دو کشور را بررسی می کنند.

از
نرخ لحظه ای سکه و ارز
سکه بهار آزادی 1,155,000
سکه امامی 1,183,700
نیم سکه 598,000
ربع سکه 317,000
سکه گرمی 203,000
دلار 3,824
یورو 4,278
درهم 1,083
پوند 4,840
کرون 433
بیشتر 
 

  logo-samandehi