يک شنبه 8 اسفند 1395

با مذاکرات صورت گرفته بین مقامات بانک مرکزی ایران و مالزی، برای اتصال کارت های بانکی دو کشور توافق و درباره تسویه معاملات با ارز محلی، مذاکره شد.

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار بررسی وضعیت سودآوری شرکت ها را از مسائل مورد توجه سرمایه گذاران دانست و گفت: نهادهای ناظر بین المللی به دنبال اجرای استانداردهای IFRS هستند.

گمرک ایران اقلام دارویی ممنوعه در هنگام سفر به کشورهای آسیای میانه را اعلام کرد.

آمریکا تحقیقات در مورد نقض احتمالی تحریم های ایران از سوی "دویچه بورس" را از سر می گیرد.

معاون اول نخست وزیر روسیه از ادامه مذاکرات با ایران در مورد ارز مشترک دو کشور در سفر هفته آینده رییس‌جمهوری ایران به مسکو خبر داد.

صندوق بین‌المللی پول (IMF) برای جلوگیری از خطرات ناشی از محصولات هیبریدی پیچیده، قصد دارد تأمین مالی اسلامی را تحت نظارت خود قرار دهد.

قائم مقام بانک مرکزی با اعلام ایجاد زمینه‌های اجرای استانداردهای جدید بین‌المللی بانکی در ایران گفت: بانک‌های هلندی از اولین بانک‌های متقاضی حضور در ایران هستند.

سفیر ارمنستان در تهران از دیدار و گفتگو با مقامات وزارت راه و شهر‌سازی کشورمان برای توسعه همکاری‌های ریلی خبر داد.

مجله فوربس در گزارشی به برنامه یکسان‌سازی نرخ ارز در ایران پرداخته که بر اساس اعلام بانک مرکزی تا پایان امسال اجرایی نخواهد شد.

بانک HSBC از کاهش 82 درصدی سود خالص این بانک در سال 2016 به دلیل رویدادهای اقتصادی و سیاسی غیر منتظره ای مثل خروج انگلیس از اتحادیه اروپا (برگزیت) و همچنین انتخاب ترامپ به ریاست جمهوری آمریکا خبر داد.

مطالعات اخیر نشان می دهد ایران تا سال 2050 در جمع 32 اقتصاد قدرتمند دنیا قرار خواهد گرفت.

 شاپرک جدیدترین آمار تراکنش های موفق و ناموفق الکترونیکی را اعلام کرد.

وزیر انرژی روسیه اعلام کرد که حجم مبادلات تجاری این کشور با ایران در سال 2016 به 2.2 میلیارد دلار رسیده که ۷۰ درصد رشد داشته است.

کمیسیون اتحادیه اروپا به ایتالیا در مورد افزایش بدهی های این کشور اخطار داد.

صادرات ژاپن در ماه ژانویه نسبت به ماه قبل از آن به دلیل کاهش صادرات به آمریکا، آغاز سال نو میلادی و نگرانی ها از رشد سیستم حمایت از تولیدات داخلی، کاهش یافته است.

مدیر مرکز نوآوری و فناوری فناپ با اشاره به دومین رویداد خدمات نوین مالی و پرداخت (فین‌تک) گفت: اگر براساس برنامه‌ریزی هایی که انجام شده، پیش برویم به طور حتم تهران تا سال 2020 به هاب فین تک خاورمیانه تبدیل خواهد شد.

صدراعظم آلمان اعلام کرد که ارزش یورو برای کشورش بسیار پایین است اما برلین اختیاری برای رسیدگی به این مشکل ندارد چون سیاست های پولی توسط بانک مرکزی اروپا تعیین می شود.

یک زن برای نخستین بار در عربستان به عنوان مدیر عامل بورس انتخاب شد.

نرخ های پایین بهره در سال 2016 نسبت به سال قبل از آن به بانک های بزرگ بیشتری در اروپا آسیب زد اما با توجه به افزایش هزینه های استقراض که از آمریکا به این منطقه سرایت کرده می تواند بزودی اتفاق بدتری را هم رقم بزند.

از
نرخ لحظه ای سکه و ارز
سکه بهار آزادی 1,181,000
سکه امامی 1,208,100
نیم سکه 677,000
ربع سکه 381,000
سکه گرمی 226,000
دلار 3,778
یورو 4,061
درهم 1,052
پوند 4,820
کرون 423
بیشتر 
 

  logo-samandehi